• Troszkę historii

13.07.2018 14:19

Przedszkole Nr 236 działa od 1966r. Zlokalizowane jest w parterowym, wolnostojącym budynku otoczonym zielenią i parkiem, z dala od ruchliwych ulic. Od 1 września 2007r. nosimy nazwę Mali Odkrywcy, która ściśle związana jest z działaniami przez nas prowadzonymi.

Na szczególną uwagę zasługuje wspaniała, przyjazna atmosfera oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem rodzinnym w procesie wszechstronnego rozwoju dziecka. Organizujemy wspólnie zajęcia, uroczystości, zabawy, konkursy i festyny. W naszych działaniach dążymy do tego, aby poznawanie i rozumienie siebie oraz świata było dla dziecka fascynującym odkrywaniem nieznanego.

Naszym motto jest myśl Konfucjusza:
      "Powiedz mi, a zapomnę,
      pokaż – zapamiętam.
      Pozwól mi działać, a zrozumiem
      i rozwinę skrzydła."

Nasze Przedszkole oferuje realizację programów własnych nauczycieli i programów ogólnopolskich oraz mnóstwo ciekawych zajęć edukacyjnych, podczas których dzieci uczą się rozumienia oraz logicznego i samodzielnego myślenia, a jednocześnie poznają świat, rozwijają zainteresowania, zdolności i talenty, przy czym każde z nich traktowane jest indywidualnie, zgodnie z możliwościami rozwojowymi. Gwarantuje to wszechstronny rozwój oraz tworzy warunki do łagodnego przekraczania progu szkolnego.

W naszym przedszkolu pracują nauczyciele, którzy wybrali ten zawód kierując się powołaniem. Wykorzystują w swojej pracy najnowsze tendencje w dziedzinie pedagogiki przedszkolnej, propagują zdrowy styl życia, kształtują postawy tolerancji i wrażliwości na potrzeby innych, wzmacniają osobowość dziecka i wiarę we własne siły
      i możliwości.

Wyznajemy zasadę "ile miłości tyle wymagań"- kto wymaga niewiele ten nie osiągnie niczego.

Placówka jest bardzo dobrze wyposażona w atrakcyjne pomoce dydaktyczne i zabawki. Sale są przytulne, kolorowe i zachęcają dzieci do różnorodnej aktywności oraz twórczego działania.