• Klub Małego Wolontariusza P.236 ,,Ósemeczka"

• 27.12.2021 08:30

Pomagamy,  bo lubimy i chcemy

Szanowni Państwo,
        niezmiernie miło jest nam poinformować, że dnia 8 grudnia 2021 r.
        Nasz Klub Małego Wolontariusza „Ósemeczka”
        na uroczystej Gali Bielańskiego Wolontariusza Roku 2021
        otrzymał tytuł
        „Szkoła promująca wolontariat”.
        Jesteśmy dumni z docenienia naszych wspólnych działań, zaangażowania
        w pomoc na rzecz potrzebujących. Dziękujemy.

Koordynatorki Klubu Małego Wolontariusza „Ósemeczka”:
        Renata Stróżyk, Anna Trzpioła

Jednym z zadań stawianych przed przedszkolem jest kształtowanie właściwych postaw prospołecznych wychowanków. W związku z tym nasze przedszkole we wrześniu 2017 roku dołączyło do Fundacji "Świat na Tak" prowadzącej Kluby Ośmiu. Powstały Klub Małego Wolontariusza P. 236 „Ósemeczka” - to ludzie o dobrych sercach i ciekawych pomysłach. Celem klubu jest niesienie pomocy rówieśnikom,  osobom niepełnosprawnym, chorym, samotnym, zwierzętom oraz działania na rzecz środowiska naturalnego. Niezapominany także o tym, aby dzielić się radością i uśmiechem z innymi. Działania podejmowane przez małych wolontariuszy - wpływają pozytywnie na rozwój osobowości młodego człowieka.
        Dzięki wolontariatowi można zaszczepiać w dzieciach altruizm, który uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka i umożliwia wybór - "więcej mieć czy bardziej być" - stwarza okazję do budowania świata wartości i poszukiwania autorytetów.

Jak przystało na "Małych Odkrywców", wychowankowie naszego przedszkola są ciekawi świata, pełni pasji i zaangażowania. Wielokrotnie udowodnili, że w podejmowanych przez siebie działaniach potrafią kierować się wrażliwością na potrzeby innych.

Działanie Klubu Małego Wolontariusza P. 236 „Ósemeczka”, wykorzystując otwartość i ciekawość poznawczą młodego człowieka poprzez wolontariat mamy nadzieję zaszczepić dobroczynne piętno we różnych dziedzinach. Mamy też nadzieję zmotywować rodziców do współpracy z nami i wspólnych przygotowań prezentów, lub zbiórek darów wraz z dziećmi.
        Cały rok będziemy prowadzić różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących.
        Koordynatorem wolontariatu jest pani Anna Trzpioła i Renata Stróżyk we współpracy z całą społecznością przedszkola.

Szczegóły na stronie: http://swiatnatak.pl