• Zajęcia z języka angielskiego w Przedszkolu Nr 236 „Mali Odkrywcy” w roku szkolnym 2023/2024

Zajęcia w grupach I – II (dzieci 3 letnie) odbywają się jeden raz w tygodniu – 30 min.

Zajęcia w grupach III – IV (dzieci 4 letnie)  odbywają się jeden raz w tygodniu – 30 min.

Zajęcia w grupach V – VI (dzieci 5 letnie)  odbywają się dwa razy w tygodniu – po 30 min.

Nauczyciel prowadzący zajęcia – mgr Małgorzata Liedtke.

W naszym przedszkolu dzieci nie korzystają z podręczników do języka angielskiego, nauka ma formę zabaw, poprzez które osłuchują się z językiem.

Praca z dziećmi odbywa się w oparciu o program „Multisensoryczna nauka języka angielskiego w przedszkolu. Program nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat” autorstwa Ewy Wodzickiej – Dondziłło (wydawnictwo MAC) oraz dwóch programów własnych nauczyciela „Język angielski w przedszkolu – nauka i zabawa z dziećmi 3 i 4 letnimi” i „Język angielski w przedszkolu – nauka i zabawa z dziećmi 5 i 6 letnimi” autorstwa Małgorzaty Liedtke (Przedszkole nr 236). Materiały do zajęć pochodzą z różnych źródeł, między innymi seria I love BOO (wyd. MAC), Super Simple Learning, Mini Bingo (wyd. PWN).

W roku szkolnym 2023/2024 na zajęciach z języka angielskiego:

• przedszkolaki będą osłuchiwały się również z językiem angielskim poprzez literaturę anglojęzyczną dla dzieci każdego miesiąca,
          • zaplanowane są zajęcia językowe związane z obchodami wybranych dni, np. Europejski Dzień Języków, Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki.

W zamieszczonym planie zajęć dla wszystkich grup wiekowych przedstawiona jest tematyka zajęć
          w roku szkolnym 2023/2024.

PLAN PRACY NA ZAJĘCIACH J. ANGIELSKIEGO W ODDZIAŁACH DZIECI 3, 4, 5 LETNICH

ROK SZKOLNY 2023/2024